Báječná hodina s chemií

Vzdělávací projekt Báječný den s chemií, organizovaný Nadací ORLEN Unipetrol, se vzhledem k situaci přestěhoval na internet. Báječný den s chemií byl původně vždy organizován v daném městě a jednalo se o tříhodinou show pro žáky a studenty. Vzhledem k epidemiologické situaci ale pokračuje nadace alespoň touto formou a tento program jsme nahradili vždy hodinovým vysíláním. Těšit se vždy můžete na naše chemiky a soutěž buď pro školu, nebo přímo pro žáky či studenty.

03

Další, v pořadí již třetí Báječná hodina s chemií je zde, a to na téma Vánoce. Pokusy si pro vás připravili naši chemici Michal Dragoun, Jakub Štěpánek a Jan Havlík. Součástí byla jako vždy i soutěž, tentokrát o Plastíkův kufřík, který je určen na zábavné pokusy pro děti od 6 do 12 let, tedy pro základní školy. Kufřík dostala každá škola, která odpověděla správně na soutěžní otázku. Správných odpovědí bylo celkem 16, gratulujeme :)

Čtěte více
02

Druhá Báječná hodina s chemií, tentokrát na téma Prázdniny. Naši důvěrně známí chemici – Adéla Marschallová Rumlerová, Honza Havlík a Kuba Štěpánek - vás seznámí s pokusy na téma kouzlo pH a hoření. 

Čtěte více
01

První Báječná hodina s chemií ONLINE se soutěží o 3D tiskárnu. Pokusy na vánoční témata jako vědecké dárky, které můžete vyrobit a dát pod stromeček,  prskavky, umělý sníh, vědecká stránka cukroví a tak dále :)

Čtěte více
Cookies